people in concert
Kişisel, Müzik

Yalnız mı? Yanlız mı?

Şimdi buradan bir bakıldığı zaman aslında ” Yalnız ” ın epey arkadaşı var, hatta TDK’yı arkasına bile almış ama Yanlız öyle mi? O tam bir yalnız…

Hayat böyle işte Yanlız’cım, bazen hep doğru gibi gelir ama aslında yanlıştır belki yalnış bile olabilir…

Ne kadar garip bir yazı gidiyor burada emin olun bende bilmiyorum bu yazının sonunu, konu tamamen bir teknolojik ürün almam ve onu kullanmak isteme nedeni gibi tam bir manası olmayan fakat kullanımda da olması için bu yazıya başlamış olabilmem olabilir. Evet kafalar karışık tabi belli ki, bu kafa karışıklığı belki de benim karanlık ihtiyaçlarımdan öne geliyordur bunu pek bilemeyiz bence, ne siz benim. ne de ben sizin karanlık ihtiyaçlarımızı bilmiyoruz.

Tam burada ne dinlemek lazım peki, tabi ki de;

RHCP : Dark Necessities
Doro ve Tarja
Doro ve Tarja


Altta bulacağınız eserde bahsedildiği üzere “ I’ve been traveling a dark and deadly road, Sometimes so lonely but never real alone. ” şairin burada anlatmak istediğine derin bakma lazım, ama en yüzelsel şekilde de örneklendirmek şart tabi, ben biraz kendime bakıyorum aslında bu parçayı dinlerken, çoğu zaman o karanlık yollarda tek oluyorum neden bilem hiç bir zaman kendimi yalnız hissetmedim, aslında biliyorum da şimdi konuyu o kadar delmenin manası yok.

Demem o ki bazen bir melodi ve eşliğinde gelen sözler sizleri alır götürür, defalarca, kulağınız kanayana kadar dinlemek istersiniz. Hah işte benim şarkımda ” Walking with The Angel ” oldu. Geçenlerde Sapanca’dan, İznik’e dönerken bu parçanın büyüsüne kapıldım. Belki milyon kere dinlediğim bir eser ama işte demek ki tam da o yağmurlu ve karanlık yolları bekliyormuş beni yakalamak için.

O zaman ufak ufak dinleyin isterseniz.

Doro feat Tarja
Sometimes they wonder if I will ever break
All these burdens and all this heavy pain
And they wonder
Yes, they wonder but I don't

There is a power, not from this world
I found a power, a higher power

I'm walking with an angel
I'm talking with an angel too
I'm walking with the angels
And they pull me through the darkness too

I've been traveling a dark and deadly road
Sometimes so lonely but never real alone
No wonder, I've been under
The wings of a godly soul

Ben şu an da “ I’m creeap, I’m a weirdooooooo ” modunda ilerletmeye çalışıyorum geceyi.

Bu arada podcast’i dinleyenler varsa Leonard Cohen bu sefer ki konuğum olacak…

Rest in peace Cohen reis….

Bu arada yazıyı okuduysanız bir isteğim olsun, buradan yorumlar kısmından veya @diabolikss instagram hesabına sizde, sizin son vurulduğunuz parçayı yazar mısınız.

Görüşmek Üzere

Bir yanıt yazın