IBM, Spectrum Fusion, Storage

IBM Spectrum Fusion

Spectrum Fusion Yazılımı Spectrum Storage ailesinin en yeni üyesi olan IBM Spectrum Fusion Software, Red Hat OpenShift Container Platform (RHOCP) ve IBM Cloud Paks için sağlam, tam özellikli, kurumsal olarak güçlendirilmiş, yerel kapsayıcı veri hizmetleri platformudur. Kapsamlı veri hizmetleri ve tüm OCP iş yükleri için esnek, çok protokollü bir veri temeli dahil olmak üzere eksiksiz, anahtar teslim bir dağıtım platformu sağlamak üzere tasarlanan Fusion, x86 tabanlı bir Hiper Yakınsanmış Altyapı (HCI) cihazında yalın donanım RHOCP dağıtımıyla sunulur form faktörü veya saf bir Yazılım Tanımlı Depolama (SDS) çözümü olarak. RHOCP’yi yalın donanım sunuculara dağıtarak müşterilerinizin ‘hipervizör sorunlarından’ kurtulmasına yardımcı olun – performansı ve ölçeklenebilirliği artırırken maliyeti ve karmaşıklığı azaltır.

Spectrum Fusion, Spectrum Scale ve Discover gibi kanıtlanmış, kurumsal olarak güçlendirilmiş teknolojilerden oluşturulmuştur ve herhangi bir RHOCP ortamının hızlı dağıtımı ve kolay yönetimi için yalın bir temel sağlar. Süper bilgi işlem, AI/ML ve endüstriyel güçte veri esnekliğindeki zengin mirasımızın ve geniş IP portföyümüzün tamamını Fusion tasarımına taşıdık. Sonuç, her ölçekte RHOCP’nin tüm potansiyelini ortaya çıkaran performans ve maliyet açısından optimize edilmiş bir platformdur.

Fusion, temel, yerel veri hizmetlerinin ötesinde, gelişmiş, duruma duyarlı veri koruması, uygulama esnekliği için çok bölgeli ve bölgeler arası çoğaltma, NVIDIA DGX entegrasyonu aracılığıyla GPU hızlandırma ve şeffaf, politika dahil olmak üzere eksiksiz bir kurumsal düzeyde yetenekler seti sunar. Spectrum Scale Active File Management (AFM) aracılığıyla önbelleğe alma ve veri taşımada kolaylık sağlar.

Spectrum Fusion, küçükten, küresel ölçeğe kadar tüm şekil ve boyutlardaki RHOCP kümelerinin dağıtımı için en güçlü, esnek ve genişletilebilir platform olacak şekilde sıfırdan tasarlanmıştır.

OpenShift + Spectrum Fusion = Daha hızlı iş sonuçları

Spectrum Fusion
Spectrum Fusion

Öne Çıkanlar

 • Konteynerler için entegre HCI cihazı
 • Silme kodlamalı, yüksek düzeyde ölçeklenebilir kapsayıcılı dosya sistemi
 • Yerel ve uzaktan yedekleme ve kurtarma için veri esnekliği
 • Donanım ve yazılımın basit kurulumu ve bakımı
 • Depolama kaynakları için küresel veri platformu
 • IBM Cloud Satellite ve Red Hat ACM yerel entegrasyonu
 • İsteğe bağlı NVIDIA A100 GPU’larla AI uygulamalarına hazır
 • 6 sunucuyla küçük başlar ve 20’ye kadar ölçeklenir

IBM Spectrum Fusion, Red Hat OpenShift konteyner platformunun (OCP) hiper birleşik bir yapılandırmasıdır. Bu, Red Hat OpenShift ve hibrit bulut veri platformunu dağıtmak için basit, anahtar teslimi kurumsal düzeyde bir çözümdür. Bu çözüm, 2021’in 2. yarısında GA için planlanmıştır.

Temel yapılandırma şunları içerir:

 • 42U raf
 • İki Ethernet ToR anahtarı (100GbE)
 • İki Ethernet yönetim anahtarı
 • Altı 1U x86 depolama/bilgi işlem düğümü

Depolama, her düğümde çiftler halinde, düğüm başına 2 ila 10 disk arasında genişletilebilir. Hesaplama ayrıca çiftler halinde 6 ila 20 düğüm arasında ölçeklenebilir (isteğe bağlı GPU düğümleri eklenirse 16). Ayrıca, NVIDIA’nın AI için en yeni Red Hat OpenShift Operator’ünden de yararlanabilen en yeni NVIDIA A100 GPU’lardan yararlanan AI iş yükleri için isteğe bağlı bir GPU hızlandırılmış düğüm çifti vardır. Bu, IBM Spectrum Fusion HCI üzerinde AI iş yüklerinin oluşturulmasını ve çalıştırılmasını daha da kolaylaştıracak ve bunun, genel bir AI ile geliştirilmiş iş akışına nasıl entegre edilebileceğine dair bir slayt da bulunmaktadır.

HCI cihazı ile Red Hat OpenShift basitleştirildi.

 • Basit altyapı yönetimi
 • Mevcut ve hibrit bulut verilerine entegre edilmesi basit
 • Konteyner uygulamaları oluşturmak ve çalıştırmak için basit
 • Red Hat OpenShift’i dağıtmak kolay
 • Depolama hizmetlerini yönetmek için basit

En verimli konteyner ortamlarını isteyen müşteriler, veri merkezindeki konteynerler için tipik bir çözüm olan fazla VM katmanını çıkarmayı düşünmelidir. Tipik HCI çözümlerindeki sorun, bir VM katmanına bağlı olmalarıdır. VM’leri bir VM ortamında çalıştırmak, ancak kapsayıcılar için oluşturulmuş ve tasarlanmış bir sistemde bulut yerel uygulama ve kapsayıcıları çalıştırmak ve hibrit buluta entegre etmek en iyisidir -> IBM Spectrum Fusion HCI

IBM Spectrum Fusion HCI şunları içerir:

 • Red Hat OpenShift kullanan hem kapsayıcılar hem de sanal makineler için bir Entegre HCI cihazı
 • Silme kodlamalı, yüksek düzeyde ölçeklenebilir kapsayıcılı dosya sistemi
 • Yerel ve uzaktan yedekleme ve kurtarma için veri esnekliği
 • Donanım ve yazılımın basit kurulumu ve bakımı
 • Genel bulutlardan şirket içi veya uç konumlara uzanan küresel bir veri platformu
 • IBM Cloud Satellite ve Red Hat ACM yerel entegrasyonu
 • Daha iyi AI sonuçları ve isteğe bağlı NVIDIA A100 GPU’lar için küresel verilerle geliştirilmiş AI yetenekleri 20’ye kadar ölçeklenebilirliğe sahip
 • 6 sunucu (HPC GPU seçenekleri seçilirse 16 adet)

Tek bir yönetim GUI’si

Spectrum Fusion
GUI

IBM Spectrum Fusion HCI, hiper birleşik aygıtla ilişkili depolama, bilgi işlem ve ağ kaynakları için basit bir yönetim GUI’sine sahiptir. Yönetim GUI’si aşağıdakiler gibi temel unsurları içerir:

Aşağıdakileri içeren basitleştirilmiş kurulum ve yükseltmeler:

 • Red Hat OpenShift, IBM Spectrum Fusion, cihaz yönetimi yığını
 • Bilgi işlem, depolama ve ağ oluşturma dahil yapılandırma ve izleme için Yönetim Kullanıcı Arayüzü
 • Entegre ev arama desteği ve sorun giderme
 • OpenShift Sanallaştırma ile VM’leri dağıtma desteği
 • Uygulama yedekleme/geri yükleme
Spectrum Fusion
GUI 2

OpenShift kümemiz için hem donanım hem de yazılım kaynaklarını kolayca görüntüleyebileceğimizi ve yönetebileceğimizi Spectrum Fusion HCI panomuzdan görebiliyoruz. CPU, bellek, depolama ve ağ kaynaklarını ve kullanım oranlarını ve önemli durumları görebiliriz. Etkinlikler. Yöneticiler ayrıca yazılım yükseltmeleri gibi yerel hizmetleri ve yedekleme/geri yükleme gibi depolama hizmetlerini ana menüden yönetebilir. IBM Cloud Satellite kullanan bulut yönetimi ve OpenShift gelişmiş küme yönetimi (ACM) gibi diğer hizmetlere de panodan tek bir tıklamayla erişilebilir.

Sunucu düğümleri, diskler ve anahtarlar gibi diğer kaynakların yanı sıra kaynak kullanım oranlarını ve önemli olay durumlarını da görebilirsiniz. Ele alınması gereken bir disk arızamız olduğunu fark ettiniz, ancak şu anda hiçbir uygulamamızı kritik bir şekilde etkilemiyor, ancak bir bozulma durumu fark ediyoruz.

Rekabetçi farklılaştırıcı

DevOps ve ITOps için basit ortam

Rekabeti farklı kılan, yalnızca IBM’in bir depolama platformunu depolama depolama hizmetleriyle bir araya getirmesi değil, aynı zamanda küresel veri erişimi ve gelişmiş dosya yönetimine (AFM) sahip küresel bir paralel dosya sistemine yıllarca yaptığımız yatırımdan yararlanmamız olan depolama platformudur.

Uygulamalar yalnızca yerel bir dosyaya veya dizine erişir, ancak genel bir bulut kovasında depolanan bilgilerden veya 1600 km uzaktaki uzak bir sistemden eski verilerden verilere erişir. Her iki durumda da Spectrum Fusion depolama platformunu kullanarak gelişmiş dosya yönetimi ve küresel veri erişiminin gücünü görmeye başlayacaksınız.

Verilere IBM Spectrum Fusion küresel erişimi, yalnızca önceki slayt paylaşımları gibi mevcut verileri korumakla kalmaz, aynı zamanda hem DevOps’u hem de DevOps’u basitleştirmeye yardımcı olan şeffaf erişim sağlar.

ITO’lar. Geliştiriciler, uygulamalar yazabilir ve bir veya daha fazla uygulamadan veya hatta farklı IBM Spectrum Fusion kümeleri genelindeki verilere şeffaf bir şekilde erişebilir. Operasyonlar, verileri doğrudan buluta veya uzak bir IBM Spectrum Scale System’a koruyabilir ve hatta daha sonra teybe arşivleyebilir.

AI iş yükleri için optimize edilmiştir.

Spectrum Fusion
Altyapı

IBM Spectrum Fusion, modern kapsayıcı uygulamalarıyla yapay zeka iş akışlarını optimize etmek için de kullanılabilir. Veriler, IBM Spectrum Fusion HCI üzerinde işlenebilir ve ardından veriler, Bulutta (S3 verileri) veya yüksek performanslı ESS 3200 veya ESS 3000 NVMe flaş sisteminden yararlanan başka bir IBM Spectrum Scale sisteminde şeffaf bir şekilde kullanılabilir. Bir müşteri AI için NVIDIA kullanıyorsa IBM Spectrum Scale, NVIDIA A100 GPU’lar ve `NVIDIA Red Hat Operator ve araçlarıyla uçta ön işleme yapabilir veya işleyebilir ve ardından bu verileri bulutta veya doğrudan daha büyük, daha yoğun işlem gerektiren NVIDIA DGX A100’de şeffaf bir şekilde kullanabilir IBM ESS 3000 veya ESS 3200 yüksek performanslı depolama sistemi ile sistem.

Umarım yararlı bir yazı olmuştur.

Diğer IBM yazılarım için BURAYA tıklayınız. Spectrum Fusion’ın IBM sayfası için BURAYA tıklayınız.

Bir yanıt yazın