VMware, VmwareMan

VMware Horizon 7 Versiyonları

Merhaba Vmware Horizon 7 ile ilgili yazılara ufaktan başlayayım dedim ve ilk tabloyu sizinle paylaşmak istedim.

 

Bildiğiniz üzere Horizon 7 Vmware firmasının masaüstü sanallaştırma ürünü ve bu ürün ve bu ürün bize bir çok kullanılabilir özelliği sunuyor. Özelliklerden ve ürün birleşenlerinden ilerleyen yazılarımızda bahsedeceğiz.

Vmware Horizon 7 sayfası bu sayfadan ürünü inceleye bileceğiniz gibi iserseniz indirip ürün ile ilgili demolarıda yapabilirsiniz veya bu sayfadan online olarak lab kullanabilirsiniz.

Bu sayfadan ise VMware üzerindeki eğitimlerini inceleye bilirsiniz.

Seçim konusunda karasız kaldı iseniz;

Sadece masaüstü sanallaştırma yapacağım ve uygulama sanallaştırmada bana ThinApp yeter derseniz Standard olan versiyonu seçmenizi öneririm.

Ama uygulama sanallaştırmada benim için önemli derseniz ki bence önemli ürünlerden bir tanesi o zaman Advanced olan modeli tercih etmenizi öneririm.

Bu video yararlı olacaktır ki VMware AppVolumes’ü araştırmanızıda öneririm.

https://www.youtube.com/watch?v=SZ7OlCw7yMI

tabi birde ben yapımı Operation Manager ile izleyeyim konusu var ki o da başka bir tavsiyemizdir ki onun için en üst versiyon olan Enterprise‘ı almanızı öneririm.

Ek bir bilgi olarak bildiğiniz üzere AVNET firmasında çalışmaktayım ve inşallah çok yakın bir zaman içerisinde İstanbul ve Ankara’da eğitimlerimizi açıyor olacağız.

Görüşmek üzere.

Bir yanıt yazın