Pazar Kahvaltısı
Kişisel

Siz pazar kahvaltısını nasıl geçiriyorsunuz?

Sevgili blog okuyucusu merhaba, bu yazı bir pazar sabahından geliyor senin önüne. Bu sefer sizlere teknik bir yazı yerine pazar kahvaltısı rutinimiz ile ilgili yazmak istedim.

Gerçi önce ben sorayım sizlere, sizin pazar günleriniz veya pazar kahvaltısı nasıl geçiyor? Paylaştığım sosyal medya ortamlarından cevap yazabileceğiniz gibi buradan da yazabilirsiniz. Cevaplarınızı bekliyorum mutlaka.

Pazar Kahvaltısı
Pazar Kahvaltısı

Tabi böyle bir kahvaltı olmasa bile masalarımızda, sevdiğimiz kahvaltılıkları israf etmeden, normale göre daha uzun kalına bilecek bir kahvaltı hazırlıyoruz doğal olarak. Gerçi bu pandemi günlerinde hep evdeyiz, istersek hep uzun kahvaltılar yapabiliriz. İş hayatımızı unutmadığımız ve 8:00 civarlarında online bir şekilde iş başı yapmamız gerektiğinden evde de olsak bence bu kuralı bozmadan hayatımıza devam etmeliyiz. Eğer tam salınım moduna geçersek bence son dönem hayat koşullarına piskolojik olarak dayanma gücümüz çok daha azalacaktır. Dengeyi yakalayamazsak her Pazar günü sanki Çarşamba veya Cuma veya Pazartesi olur, tüm günlerin aynı olması benim düşünceme göre pek de sağlıklı değil açıkcası. Haftanın günleri ve zaman ile ilgili biraz bilgilenmek isterseniz sizi İnternet Ekipler Amiri Sayın Serdar KUZULOĞLU’nun buradaki podcast’ine göndereyim, oradan bilgileri alabilirsiniz ama geri gelip okumaya devam etmeyi unutmayın.

Bizim kahvaltımızın çoğunluğu müzikle geçiyor yani hazırlık aşamasından neredeyse sonuna kadar. Müziğe verdiğimiz bir ara var, işte o arada olanı sizinle paylaşacağım. Biz her pazar mutlaka Barış ÖZCAN‘ın yeni yayınladığı paylaşımı izliyoruz.

Barış abi, mesela Serdar KUZULOĞLU‘da Serdar abi modunda bende, çok dinlediğimiz veya izlediğimiz online yayıncılar bir süre sonra sanki aileden biri gibi oluyor garip bir şekilde ama yanyana gelsek tanımaz bile adamlar bizi ve bu çok normal 🙂

Barış başkan her pazar günü sabah saatlerinde bir video koyuyor ve %80 oradanla gerçekten bilgilendirici ve insanların gözlerini açmasını sağlıyor. Ayrıca kendisinin gençleri okumaya yönlendirmesi, dil gelişimi için verdiği öneriler bence çok güzel ama bazen reklam kısımları insanı sıkmıyor değil ve anlıyorum tabi günün sonunda adamın işi bu ve bu şekilde para kazanıyor.

Barış başkanı gerçekten cidden çok tebrik ediyoruz ailecek, şundan eminiz ki ciddi bir araştırma süreci geçiriyor videoların öncesinde ve bazen inanın nasıl bu kadar bilgiyi bulabiliyor ve birleştiriyor diye de hayret ediyoruz. Mesela oğlu Sufi ve Devlet hanım ile beraber, müzede geçirdikleri bir vlog var ki o bile bir vlog olmasına rağmen bir çok bilgi ile insanları aydınlatıyor.

Biz bu rutinimizi yapmaya devam edeceğiz tabi ki de, sizlerde 10 veya 20 dakikanızı ayırarak güzel bi bilgilenme senansı yapabilirsiniz.

Görüşmek üzere.

Bir yanıt yazın