Spectrum Fusion, Storage

IT’de Hızlı Pazarlama Sürecine Geçiş: Konteyner Teknolojisi ve IBM Cloud Pak’ın Rolü

Konteyner Teknolojisi ile sürekli teslimat metodolojilerinin gelişimiyle yazılım yayın döngüleri önemli ölçüde kısalırken, geliştirmeden test ve testten üretime geçişin kolaylaşması zorunlu hale gelmiştir. Yazılım geliştirme süreci de esasen “in-house” (iç kaynaklı) yapıdan, bugünlerde ağırlıklı olarak açık kaynak kütüphaneleri ve çerçeveleri “yeniden kullanma” yöntemine geçiş yapmıştır.

Gerçek Dünya Örneği: 3 Haftada Tıbbi Destek Platformu

Coronavirus pandemisi sırasında, acil olarak uygulanması gereken tıbbi destek projeleri vardı; piyasada hazır kullanıma sunulan ticari çözümler mevcut değildi. Almanya’nın Mainz şehrinde yeni kurulan bir Coronavirus test merkezi, güvenli randevu lojistiği ve tıbbi personel arasındaki iletişim için özel bir IT çözümü tasarlaması ve inşa etmesi için IBM’e başvurdu. İlk işletme günlerinde binlerce hastanın gelmesi bekleniyordu. IBM danışmanlık ekibi, IBM Cloud®’dan önceden hazırlanmış servis şablonlarını kullanarak, donanım ve ağ kurulumunu içeren minimum uygun ürünü birkaç hafta içinde sahada sunabildi. Nihai çözüm, randevu akışı ve zaman dilimi yönetimi, test ve aşılama için dijital sertifikaların işlenmesi, hasta anketi, bir hasta sohbet botu ve sağlık çalışanları için güvenli bir mesajlaşma uygulamasını içeren konteynerize hizmetler platformuna dönüştü.

Konteyner Avantajı

Konteyner teknolojisi dünyasında, önceden yapılandırılmış servislerin yeniden kullanımı norm haline gelmiştir. Konteynerler, daha yüksek standartlaşma seviyeleri ve olası aksaklıklar durumunda daha kolay geri alma işlemleri nedeniyle hızlı pazara giriş imkanı sunar. Geliştirme/test, pilot ve üretim için ayrı ortamlar zorunlu değildir, çünkü örnekler arası izolasyon soyut bir seviyede ele alınır. Hazır olduğunda, sahne pilotunun belirli kısımları üretim örneği olarak ilan edilebilir – yeniden dağıtım gerektirmeden ve hızlı bir geri alma seçeneği ile.

IBM Cloud Paks

IBM Cloud Paks, daha önce monolitik yazılım olan ancak daha sonra her bir servisin birden çok amaçla hizmet verebileceği şekilde işlevsel konteynerlere bölünüp paketlendiği örneklerdir. Cloud Paks’ı yapılandırırken, bir bağımlılık kontrolcüsü eksik servisleri belirler ve sepete ekler. Alışveriş listesine ne kadar çok yazılım eklersek, artışlar o kadar küçülür, çünkü çoğu gerekli servis zaten dahildir. Bu, daha büyük ölçekte olsa da, Linux ve Unix paket yöneticilerinin işleyişinden farksızdır. Bireysel kurulumları, tüm bağımlılıkları kontrol eden ve bu sayede gelecekteki tüm dağıtımları önemli ölçüde hızlandıran bir çerçeve ile değiştiriyoruz.

IBM Storage Fusion’da IBM Cloud Paks’ın Hızlı Dağıtımı

IBM Cloud Pak® yüklerini planlarken, IBM Storage Fusion için, Cloud Pak satış yapılandırıcısında konteyner yükünü tahmin etmenizi ve birkaç dakika içinde gerekli donanımın bir yaklaşımını elde etmenizi öneririz. Bu tahmini, StorM (Storage Modeller) aracını kullanarak doğru boyutlandırılmış bir IBM Storage Fusion yapılandırması yapmak için kullanabilirsiniz.

https://app.ibmsalesconfigurator.com (requires an IBM account and a public IBMid)

Diğer IBM yazılarım için lütfen BURAYA TIKLAYINIZ.

Bir yanıt yazın