İş bulma Üzerine
Kişisel Gelişim, Podcast

İş Bulma Üzerine: Onat İnözü ile Üniversite Hayatı, Mezun Dönemi ve İş Arama Süreçleri

İş bulma üzerine bazı tüyoları ben bloğumun ve podcastimin içerisinde sizlere vermeye çalışıyorum, mesela yurtdışında iş bulma, freelance iş bulma gibi konuları hali hazırda işlemiştik hatırlarsanız.

iş Bulma Üzerine

Bu yıl Diabolikss Podcastcilik 2. Sezon videom’da da bahsettiğim konuklarım olacak, tabi kaçmazlar ise 🙂 , ilk konuğumuz ile Ocak ayında sizlerleyim. Onat İNÖZÜ konuğum oldu. Onat ile Adana’da tanıştık, aslında bakarsanız kız kardeşimin sayesinde tanışma fırsatımız oldu çünkü Onat ve kardeşim Meltem Nişanlılar. 🙂

Kendisi Adana’da Malzeme Mühendisliğinden mezun oldu, okuduğu süre boyunca bol bol projelerde bulundu, podcast içinde bahsetmeyi unuttuk ama bir grubun bateristi olarak görev yaptı.

Neyse ben bu kısa tanıtımı yaptıktan sonra artık video’yu koyayım ki sizlerde islemek isterseniz izleyin. Spotify linkini de koyacağım ki, belki araba’da veya spor yaparken falan dinlemek istersiniz.

Spotify için de buraya;

Bizim zamanımızda iş aslanın ağzından ilerlemiş boğazına gelmişti ama şimdi daha da derinlerde diyebilirim, bunu diyorum ama bir taraftanda aylarca firmalara çalışan arıyoruz, hem iş az diyelim ama yinede var fakat şu an ülkemizde maalesef ki çalışan bulmak bence daha zor. Dinliyor iseniz Onat’ın iş hayatı için kendine yaptığı yatırımları göreceksiniz, bir çok üniversite öğrencisi, okulu bomboş bitiriyor ve iş bekliyor maalesef bu olacak iş değil.

Ülkemizin bilişim sektöründe çalışan bulamama nedenlerimizden bir diğeride, yetişmiş kişilerin tabi ki daha iyi ekonomik kazanç, daha huzurlu yaşam, daha kaliteli çevre gibi istekleri nedeni ile yurtdışına gitmeleri, açıkcası bende zamanında bir iki kez denedim ama olmadı, fakat şimdi fırsatım olsa büyük ihtimalle hayır demem yani, nedenim ve motivasyonum ise tamamen kızım için daha iyi bir hayat sağlaya bilmek, yani kızıma bir mont alacağım zaman 500 birim vermek istemiyorum, başka ülkede 50 birim iken ay mont. Geçen gün 7 yaşındaki kızıma enflasyon nedir? Faiz nedir ? falan bunları anlatmak zorunda kaldım, ki onun bu vakitlerde bale ve yabancı dil gibi konulara odaklanması gerekirken, bizden finanas öğreniyor.

Zavallımın 2022 hedefi ne biliyor musunuz?

Arya’nın 2022 Hedefi Nedir?

Para biriktirmek

Neyse burada kapatalım yazıyı. Umarım beğeneceğiniz bir podcast yapabilmişizdir. Lütfen Youtube ve Spotify’dan takip etmeyi ve Youtube zilini açmayı unutmayın.

Diğer podcastlerim ve podcastler ile ilgili yazılarım için lütfen BURAYA tıklatın.

Bir yanıt yazın