Webinar
IBM, Storage

IBM FlashSystem ve IBM Tape Hakkında Bir Toplantı Kaydı

Selam değerli blog okuyucusu ben yine kayboldum gibi oldu, umarım ufak ufak gelebilirim. Nasıl düzensiz bir blog bu dediğinizi duyar gibiyim ama kör topal gidiyoruz işte ne diyelim şimdilik. IBM Flashsystem ve IBM Tape‘lerden bahsedeceğimiz bir videoyu paylaşmak istiyorum sizlere.

Öncelikle toplantının videosunu hemen sizinle paylaşayım ve video’nun altında nelerden bahsettik falan diye de biraz yazar anlatırım.

Çözümtek Bilgi Teknolojileri ile Verilerinizin Geleceğini Yönetin!

Öncelikle değerli distribütörümüz Neteks‘e ve çok değerli partnerimiz Çözümtek‘e kişisel olarak teşekkür ederim, güzel bir kalabalığı sanalda olsa topladılar ve kalabalığın çoğunluğu 2 saat 17 dakika boyunca Taner ve beni dinlediler. ( Taner başta olduğu için direk videoya başlayabilirsiniz benim bölümü izlemek isterseniz 1.24.30-40 arasına ilerlerseniz benim kısıma erişebilirsiniz. )

Bu video içerisinde katılımcılarımıza öncelikle IBM Flashsystem ürünlerinden ve onunda öncesinde NVMe diskler hakkında bilgi vermeye çalıştık. NVMe alanında ciddi bir teknik bilgiye ihtiyacınız var ise video’yu mutlaka izlemenizi tavsiye ederim.

Ben ise bu video içinde öncelikle Tape’lerin tarihinden ve insanların Tapeler hakkındaki düşüncelerinden bahsederken birazda o fikirleri değiştirmek istedim. Fikir değiştirme çabamın ardından IBM Tapeler ile ilgili bilgi verdim ve devamında da IBM Spectrum Archive isimli katmanlama yaparak soğuk verilerinizin yönetimini ve ekonomisini nasıl sağlayacağınızdan bahsettik.

IBM Flashsystem ve IBM Tape projelerinizin olmazsa olmazları durumunda diyebilirim. Eğer performanslı ve dayanıklı bir storage istiyorsanız, IBM FlashSystem ailesi ile size destek olmaya çalışıyoruz. Eğer güvenli yedekleme ve katmanlanmış bir veri yönetimi arıyorsanız o zamanda IBM Tapeler ve Spectrum Archive ile beraber soğuk veri yönetimizini yapabiliyoruz.

Daha detaplı bilgi isterseniz, Çözümtek, Neteks veya bana ulaşabilirsiniz.

Diğer webinar yazılarım için BURAYA

Bir yanıt yazın