Storage Insights
IBM

IBM Storage Insights Artık Daha Kabiliyetli

IBM Storage Insights için 2. çeyrek güncellemesi geldi ve bu güncelleme ile beraber IBM Storagelarınız, IBM olmayan Storagelarınız, yanı sıra artık SAN ürünlerinin de monitörlenmesi özelliğine kavuştuk.

Neleri izleyebilirsiniz? :
⦁ Brocade switchler ve fabricler
⦁ Cisco switcheler ve fabricler

Sistem admini olarak, artık bağlantı sorunlarını daha kolay algılayabilir ve performans sorunları oluşursa sorunun kaynağını bulmak için SAN Switch üzerinden gelen performans verilerini kullanabilirsiniz. Switch ve Fabricleri izlemek için IBM Storage Insights’ı kullanmak, ortaya çıkabilecek sorunların daha verimli bir şekilde çözülmesine yardımcı olmak için kullanabileceğiniz, ücretsiz bir yönetilen IBM hizmetidir.

IBM Storage Insights’ın ücretsiz sürümüne Switch ve Fabric yönetimi eklendi! Böylelikle Switchlerinizi izlemek için ekstra bir ücret ödemek zorunda değilsiniz.

Artık IBM Storage Insights’ın ücretsiz sürümünde aşağıdakileri yapabilirsiniz:
⦁ Hangi SAN Switch’in ve Fabric’in dikkat gerektirdiğini kolayca belirleyebilirsiniz.
⦁ Depolama performansını etkileyebilecek (saturation) doygunluk, (congestion) tıkanıklık ve yapı hatalarını daha hızlı fark edebilirsiniz.
⦁ Karmaşık depolama ve yapı sorunları için daha iyi çözüm süresi elde edersiniz.
⦁ Daha iyi planlama ve sorun giderme için depolama, anahtarlar ve ana bilgisayarların nasıl bağlandığını anlamak için farklı raporlamalar ve görünüm ekranları kullanabilirsiniz.

IBM Storage Insights Pro ile switch ve yapı yönetiminizi bir sonraki düzeye taşıyın!

Abonelik tabanlı IBM Storage Insights Pro’yu kullanarak şu diğer yetenekleri kullanabilirsiniz:
⦁ IBM Storage Insights’ta 1 yıl yerine önceki 2 yıla ait anahtarlar ve yapılar hakkındaki geçmiş verileri görüntüleyin.
⦁ Sorunları hızlı bir şekilde bulmak için 40’ın üzerinde ölçüm (IBM Storage Insights’ta 4 yerine) ve anahtarlar, bağlantı noktaları ve ana hatlar (anahtarlar arası bağlantılar) için 24 saatten fazla bir zaman aralığı içerebilen özelleştirilebilir performans çizelgelerini görüntüleyebilirsiniz.
⦁ SAN Switch ve yapı envanterinin hızlı, kuş bakışı bir görünümünü elde etmek için raporlar oluşturabilir ve iş arkadaşlarınızla, yöneticiniz ile paylaşabilirsiniz.
⦁ SAN Switch ve yapılardaki sorunlardan ve olası sorunlardan otomatik olarak haberdar olmanız için uyarılar oluşturabilirsiniz.

SAN Switchlerinizi nasıl eklemeniz gerektiği ile ilgili IBM yönergemiz BURADA ki linkte bulunmakta.

Kapasite uyarılarının geçmişini görüntüleme

Kapasite kullanımınızın nasıl bir eşiğe ulaştığını ve bir uyarı tetiklediğini hiç merak ettiniz mi? Depolama kullanımınızda ani bir büyüme mi yoksa kullanımdaki değişikliğin daha kademeli mi olduğunu bilmek, kapasitenizin nasıl tüketildiğini daha iyi anlamanıza yardımcı olabilir.

Artık, önceki 30 gün içinde kapasitenin nasıl bir eğilim gösterdiğini görselleştiren, okunması kolay grafiklerde uyarılar için geçmiş bilgileri görüntüleyebilirsiniz. Bu bilgi, yalnızca değişen kapasite miktarını ve kullanım belirli bir eşiğe ulaştığında değil, aynı zamanda bu değişikliklerin ne kadar hızlı gerçekleştiğini de belirlemenize yardımcı olabilir. Bu çizelgeleri elinizde bulundurarak, kapasitenizin gelecekte nasıl bir eğilim gösterebileceği konusunda daha fazla bilgi edinebilir ve böylece kapasite ihtiyaçlarınızı daha güvenle planlayabilirsiniz.

Viewing the capacity chart for an alert

Uygulama filtrelerini uygulamak artık daha kolay

Artık kaynakları bir uygulamaya dahil etmek için filtreler tanımladığınızda, IBM Storage Insights, aralarından seçim yapabileceğiniz kaynakların bir listesini sağlar. Artık tahmin etmeye veya kaynak adlarını hatırlamaya çalışmanıza gerek yok – tıklayın ve seçin.

Defining an application filter

Data Kollektörlerinizi yükseltmeyi unutmayın

Data köllektörleriniz için otomatik yükseltme seçeneği etkinleştirilirse, IBM Storage Insights güncelleştirildikten sonra yapmanız gereken hiçbir şey yoktur. Kaldığınız yerden hemen devam edebilirsiniz.

Otomatik yükseltme etkinleştirilmemişse, tüm yeni özelliklerden ve iyileştirmelerden yararlanabilmeniz için veri toplayıcılarınızı yükseltmeniz istenebilir. Veri toplayıcıları yükseltmek için Yönetici rolüne sahip olduğunuzdan emin olun ve bildirim mesajındaki bağlantıya tıklayın veya Yapılandırma menüsünden Data Kollektörü seçip Yükselt‘e tıklayın.

Diğer IBM yazıları için BURAYA

Şimdilik bu kadar yeni bilgi yeter.

Görüşmek üzere.

Bir yanıt yazın