IBM, Storage

IBM Spectrum Virtualize’a Bir Bakış

IBM Spectrum Virtualize, IBM Spectrum Storage portföyünün önemli bir üyesidir. Yeni ve geleneksel iş yükleri için şirket içi, şirket dışı veya her ikisinin bir kombinasyonu için depolama sanallaştırması da dahil olmak üzere blok depolamanın hızlı dağıtımını sağlayan oldukça esnek bir depolama çözümüdür.

IBM Spectrum Storage ailesinin piyasaya sürülmesiyle, IBM SAN Volume Controller ve IBM FlashSystem ürünleri üzerinde çalışan yazılıma IBM Spectrum Virtualize adı verildi. Altta yatan donanım platformunun adı olduğu gibi kaldı.

IBM FlashSystem depolama sistemleri ve IBM SAN Volume Controllers, altyapıyı basitleştiren ve yönetim, işlev ve hatta hibrit çoklu bulut desteğindeki farklılıkları ortadan kaldıran ödüllü IBM Spectrum Virtualize yazılımı ile oluşturulmuş oldu.

IBM Spectrum Virtualize, IBM SAN Volume Controller ve IBM FlashSystem depolama çözümleri ailesi için yıllardır sağlanan bir olanaktır. Mobil ve sosyal uygulamalardan gelen büyük hacimli verileri yönetmenin ve korumanın, hızlı ve esnek bulut hizmetleri dağıtımlarını etkinleştirmenin ve en son analitik teknolojilerinden içgörüler elde etmek için gereken performans ve ölçeklenebilirliği sağlamanın ideal bir yolunu sizlere sunmaktadır.

IBM Spectrum Virtualize
IBM Spectrum Virtualize

IBM Spectrum Virtualize’ın Avantajları

IBM Spectrum Virtualize, aşağıdaki örnekler de dahil olmak üzere, depolama altyapısını birçok yönden iyileştiren önde gelen avantajlar sağlamaktadır:

İş içgörülerini hızlandırmak için kullanımı artırarak ve uygulamaları hızlandırarak veri depolama maliyetini azaltır.

Bu hedefe ulaşmak için çözüm:

  • Aynı alanda saklayabileceğiniz veri miktarını artırmak için veri azaltma teknolojilerini kullanır.
  • Olağanüstü durum kurtarma (DR) için bulut depolamanın hızlı bir şekilde devreye alınmasının yanı sıra yerel verilerin kopyalarını depolama olanağı sağlar.
  • Depolamayı optimize etmek için IBM Spectrum Control kullanarak tanımladığınız ilkelere dayalı olarak verileri en uygun depolama türüne taşır.

Verilerinizle daha fazlasını yapabilmeniz için depolama taşıma performansını iyileştirir. Veri ve uygulama mobilitesi ve DR için koruma içeren bir yüksek kullanılabilirlik (HA) stratejisi sağlarken, verileri hırsızlığa veya uygunsuz ifşaya karşı korur.

Bu hedefe ulaşmak için çözüm:

  • Veri güvenliğini artırmak için yazılım tabanlı şifreleme kullanır.
  • Veri kullanılabilirliğini iyileştirmek için veri merkezleri arasında tamamen çift yönlü veri kopyaları ve otomatik geçiş sağlar.
  • Verilerin bir depolama türünden başka bir türe kesintiye uğramadan taşınmasıyla depolama kapalı kalma süresini ortadan kaldırır.

Heterojen depolama genelinde sıkıca entegre edilmiş işlevler ve tutarlı yönetim sunan, seçtiğiniz altyapıdan bağımsız bir veri stratejisi sağlayarak verileri basitleştirir.

Bu hedefe ulaşmak için çözüm:

  • Otomatikleştirilmiş depolama provizyonu ve yeni depolama teknolojilerinin kolay dağıtımı ile çevikliği artırmak için VMware vCenter gibi sanallaştırma araçlarıyla entegre olur.
  • Desteklenen depolamanın Red Hat OpenShift dahil olmak üzere Kubernetes ve Docker kapsayıcı ortamlarıyla konuşlandırılmasını sağlar.
  • Basitleştirilmiş yönetim, tutarlı işlevler ve daha yüksek verimlilik için donanım satıcısından bağımsız olarak depolamayı birleştirir.
  • Depolama altyapısında satıcıların bir karışımına izin vererek depolama ediniminde esneklik sağlayan depolama türleri genelinde ortak yetenekleri destekler.

Bu avantajlar, IBM Spectrum Virtualize yazılımıyla sağlanan özelliklerin ve işlevlerin tam listesi değildir tabi ki de.

Yazılarımı takipte kalın. 🙂

Diğer IBM yazılarım için lütfen BURAYA ve IBM sayfası içinde BURAYA tıklayınız.

Bir yanıt yazın